Get Adobe Flash player

Piękna jesienna pogoda, urokliwe miejsca i dobre towarzystwo to składniki udanej wycieczki. Odbyła się ona 9 października 2012 roku a my- jej uczestnicy poznaliśmy atrakcje przyrodnicze Roztocza. Na dobry początek zwiedziliśmy Ośrodek Eukacyjno – Muzealny w Zwierzyńcu, w którym obejrzeliśmy dwie ciekawe interaktywne wystawy: jedną poświęconą prehistorii i drugą prezentującą  świat zwierząt Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wszyscy odbyliśmy też pieszą wycieczkę do Rezerwatu Bukowa Góra – nie było łatwo, ale obyło się bez strat w ludziach. Kolejnym punktem wycieczki był krótki postój w miejscu pamięci narodowej.

Przewodnik, przy okazji zwiedzani spacyfikowanej wsi Sochy,  przypomniał o trudnej historii ziemi zamojskiej w czasie II wojny światowej.

Będąc na tych terenach nie sposób nie zobaczyć konika polskiego – symbolu Roztoczańskiego Parku Narodowego- zwiedzanie jego ostoi było kolejnym etapem wycieczki. Polska złota jesień sprzyjała spacerom wokół Stawu Echo. Miłośnicy historii chętnie wysłuchali opowieści o rodzie Zamojskich, Królowej Marysieńce i  wkładzie tego znamienitego rodu w rozwój zamojszczyzny. Namacalnym śladem ich obecności były budynki, które odwiedziliśmy. Najbardziej ciekawym obiektem okazał się Kościółek na Wodzie.

Nikt z obecnych nie żałował, że w ten sposób spędził wtorkowy dzień.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY