Get Adobe Flash player

26 maja 2012 r. nasza szkoła wzięła udział w festynie organizowanym przez Radę Osiedla Cementownia na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Domowe. Włączyliśmy się w akcję charytatywną i zbieraliśmy pieniążki dla chorych. W ramach festynu promowaliśmy też naszą szkołę
w środowisku lokalnym.

Architekci krajobrazu doradzali, jak urządzić i pielęgnować ogród. Przy okazji można było zakupić rośliny ozdobne.

Nasi geodeci prezentowali najnowocześniejszy sprzęt geodezyjny
w mieście (tachimetry, GPS-y). Można było zobaczyć, posłuchać i samemu sprawdzić, na czym polega praca technika geodety. Tym bardziej, że jest to zawód poszukiwany na rynku pracy.

W Budowlance kształcimy oczywiście w zawodach budowlanych. Była więc okazja (pod okiem fachowców) coś zbudować. Uczniowie – technicy budownictwa oraz przyszli murarze zachęcali do zabawy. Przeprowadzony przez nich konkurs na najwyższą wieżę wzbudził wiele emocji wśród młodych „budowniczych”.

W ramach współpracy z firmą Cemex odbyła się krótka pogadanka, a po niej konkurs wiedzy na temat cementowni i produkcji cementu. Dla zwycięzców firma ufundowała atrakcyjne nagrody książkowe.

Nieprzerwanym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników festynu cieszyło się artystyczne malowanie twarzy. Na dziecięcych buziach pojawiły motylki, serduszka, tygryski, spidermany a nawet duszki.

Nasze stoisko cieszyło się największym zainteresowaniem wśród wystawców. Zbierając pieniążki na rzecz hospicjum, wszystkich zapraszaliśmy do wspólnej zabawy oraz do naszej szkoły.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY