Get Adobe Flash player

Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły aktywnie włącza się w działalność dobroczynną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy. W bieżącym roku szkolnym zostały zorganizowane już trzy akcje zbiórki żywności i artykułów przydatnych w gospodarstwie domowym. W październiku przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem (16 X 2011r.) oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem (17 X 2011r.). W grudniu była to akcja pod hasłem „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Natomiast w kwietniu braliśmy udział w akcji „Wielkanoc z PCK”.

Teraz przyszła kolej na akcję wakacyjną. Każdego roku prawie 4 miliony dzieci spędza lato w domu z powodu braku funduszy na wakacje. Szacuje się, że jest to około 65% polskich dzieci. Są to najczęściej dzieci ubogie i zaniedbane.

Polski Czerwony Krzyż co roku organizuje ogólnopolską akcję „Gorączka złota„, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Akcja trwa od marca do czerwca i w tym roku jest to już jej XII edycja. Dzięki „Koloniom z PCK” dzieci mają szansę spędzić wakacje poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną i społeczną.

W ramach tej akcji również w naszej szkole prowadzona jest zbiórka monet groszowych. Kwota zebrana podczas akcji zostanie przekazana do Zarządu Rejonowego PCK w Chełmie i dofinansuje kolonie dla najuboższych dzieci.

Organizatorem akcji na terenie szkoły jest Alicja Radzięciak.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY