Get Adobe Flash player

Kryształowa Malwa

dla Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie

 

W dniu 30 października 2014 roku odbyło się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji konkursu Kształtujemy tożsamość krajobrazu.

Dyrektorzy Szkół rozumnie kształtujących krajobraz oraz placówek zainteresowanych powiązaniem dydaktyczno – wychowawczych statutowych zadań z działalnością środowiska lokalnego, uczniowie i nauczyciele wysłuchali referatów przygotowanych przez pracowników naukowych: Wskaźniki i standardy jakości krajobrazu w świetle europejskiej konwencji krajobrazu (prof. dr hab. Tadeusz Chmielewski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), Wolność i ograniczenia człowieka w systemie przyrodniczo – antropogenicznym (dr Jadwiga Michalczyk).

Uroczystego otwarcia dokonał Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, który wręczył specjalne nagrody „Kryształowe Malwy” oraz wiele innych nagród, wyróżnień i podziękowań. Od 2004r. Lubelskie Kuratorium Oświaty we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie jest organizatorem konkursu, którego celem jest zaprojektowanie i wykonanie przez społeczność szkolną – ogrodu ozdobnego, który wzbogaci krajobraz najbliższej okolicy. Jednocześnie poza walorami estetyczno- wypoczynkowymi będzie służył edukacji ekologicznej uczniów i mieszkańców danej miejscowości.

Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w poprzednim roku otrzymał tytuł Szkoły Rozumnie Kształtującej Krajobraz, młodzież klasy o profilu technik architektury krajobrazu tytuł Szkolny architekt krajobrazu a w tym roku efektem pracy młodzieży w ogrodzie jest wyróżnienie statuetką Kryształowa Malwa za kilkuletni udział w rozumne kształtowanie krajobrazu, poprzez urządzenie i pielęgnację ogrodu przyszkolnego jak również jego wychowawczą i edukacyjną funkcję.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY