Get Adobe Flash player

Dnia 24 września 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Chełmie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. ,,La Dolce Vita” wystawiony przez krakowski teatr MORALITET. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się jakie konsekwencje niesie za sobą branie używek. Aktorzy przestrzegli młodych ludzi przed iluzją łatwego szczęścia oraz utratą kontaktu z otaczającą rzeczywistością.

Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii uzależnienia to nie tylko przymus spożywania określonych substancji. Liczba bodźców, od których mogą uzależniać się młodzi ludzie jest znacznie większa. Pojawiły się nowe formy uzależnień. Są to uzależnienia od określonych czynności. Część z nich jest często akceptowana społecznie. Problem rozpoczyna się w momencie, gdy ktoś nie potrafi już zapanować nad swoimi skłonnościami i jest gotów zaniedbać wszystkie inne sfery swego życia, byle tylko zaspokoić swe pragnienia.

Po zakończeniu spektaklu uczniowie wzięli udział w dyskusji dotyczącej podejmowania odpowiednich decyzji, właściwego zagospodarowania czasu wolnego, radzenia sobie z emocjami. Młodzież dowiedziała się , gdzie udać się po poradę i pomoc oraz jak unikać zagrożeń związanych z używkami.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY