Get Adobe Flash player

wtJuż po raz trzeci mieliśmy okazję gościć w naszej szkole praktykantki z programu World Talks (dawniej Enter Your Future), projekt przede wszystkim zwraca uwagę na wielokulturowość, daje także szansę zdobycia oraz rozwoju zdolności językowych, powstał z myślą o uczniach liceów, techników oraz szkół zawodowych. Tym razem poznawaliśmy kulturę i obyczaje Dalekiego Wschodu.

W dniach 16 – 20 marca 2015r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi wolontariuszkami, które przygotowały dla naszej społeczności, warsztaty językowo-kulturowe. Novitria Arie Prabarini z Indonezji, studentka inżynierii przemysłowej, uwielbiająca podróże, gotowanie oraz fotografię oraz Shirley Fang pochodząca z Chin ale ucząca się w Finlandii, studentka marketingu, która interesuje się gotowaniem i podróżami, spędziły niezwykły tydzień w naszej szkole. Warsztaty przygotowane przez dziewczyny cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, mieliśmy okazję obejrzeć przepiękne krajobrazy Indonezji, dowiedzieć się w jak powstaje batik, poznać obyczaje oraz kulturę Dalekiego Wschodu, spróbować prawdziwej chińskiej herbatki, uczestniczyć w pokazie mody. Shirley i Novi pokochały naszą szkołę i atmosferę, która u nas panuje.
Po zajęciach dydaktycznych miały okazję zwiedzić zabytkową kopalnię kredy, chełmski deptak oraz kościoły. Odjeżdżając stwierdziły, że był to ich najfajniejszy tydzień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

aiesec certyfikat

10 kwietnia 2015r. w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się Gala podsumowująca projekt World Talks. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, naszą szkołę reprezentowały panie Jagoda Janiszewska i Agnieszka Perestaj. Była to znakomita okazja to spotkania się z Novi i Shirely, a także organizatorami całego projektu.  (jj)

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY