Get Adobe Flash player

15 kwietnia 2015r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkali się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik, aby walczyć o zwycięstwo w drugiej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten dotyczy szkół, które  uczestniczą w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Ma na celu promowanie wśród młodych ludzi idei bezpieczeństwa pracy oraz poszerzanie ich wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy. Przygotowywanie się do współzawodnictwa wyposaża uczniów w wiedzę i umiejętności poruszanie się na rynku pracy.

Finalistów oraz towarzyszących im opiekunów przywitała Małgorzata Kwiatkowska- zastępca głównego inspektora pracy.

Druga edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału w rywalizacji jesienią ub.r. przystąpiło 301 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju i 7975 uczniów. Od grudnia 2014 r. do lutego 2015 r. 373 uczniów ze 192 szkół walczyło w etapach regionalnych, które wyłoniły po trzech laureatów z każdego województwa. Do etapu centralnego zakwalifikowało się tylko 48 uczniów, a wśród nich były uczennice Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie Anna Rękas oraz Aldona Semeniuk, pod opieką nauczycieli: Wojciecha  Kiejdy oraz Elżbiety Komar.

Prace uczestników sprawdzała Centralna Komisja Konkursowa w składzie: dyrektor Departamentu Prawnego GIP Halina Tulwin, dyrektor Departamentu Prewencji i Promocji Zbigniew Kowalczyk, dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli Krzysztof Kowalik, dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia Jarosław Leśniewski oraz sekretarz komisji Artur Sobota.

Podczas uroczystego wręczenia nagród obecni byli przedstawiciele instytucji współpracujących z inspekcją pracy: prof. dr hab. Danuta Koradecka, dyrektor CIOP-PIB, Małgorzata Nietopiel, dyrektor Departamentu Prewencji i Rehabilitacji ZUS oraz Anna Wasiak, główny specjalista w Wydziale Kształcenia Zawodowego Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY