Get Adobe Flash player

7.04.2016r. odbyły się po raz kolejny warsztaty wikliniarskie dla uczniów klas o profilu technik architektury krajobrazu, aczkolwiek tym razem były to terenowe zajęcia. Podczas warsztatów powstało kilka wiklinowych figur w ogrodzie dydaktycznym przy Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Jest to jeden z punktów projektu pt.”Niech się plecie” prowadzonego przez Agnieszkę Perestaj – architekta krajobrazu i nauczyciela zawodu.

Od przyszłego roku szkolnego wprowadzona będzie innowacja pedagogiczna – wikliniarstwo i rysunek odręczny, w ramach której cyklicznie odbywać się będą zajęcia warsztatowe, a ogród wokół szkoły wzbogacony zostanie o kolejne figury i elementy wiklinowe. Architektura krajobrazu ściśle związana jest z wikliniarstwem. Coraz bardziej modna jest dekoracja ogrodu wykonana z wikliny w postaci płotków, altan, figur, rzeźb, doniczek a także mebli. Jest to obecnie trend w aranżacji ogrodowej.

Dla uczniów klas o profilu technik architektury krajobrazu jest to możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności plecionkarskich, tak potrzebnych dzisiaj na rynku pracy a jednocześnie ściśle powiązanych z zawodem architekta krajobrazu.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY