Get Adobe Flash player

Uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie wygrały we wtorek wojewódzki etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Pod koniec kwietnia powalczą o miejsce na ogólnopolskim podium, indeksy na studia i nagrody rzeczowe.Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczestnicy musieli pokonać prawie 1300 innych uczniów z regionu na szczeblu szkolnym. Do etapu wojewódzkiego przeszły najlepsze trzyosobowe zespoły z dwudziestu szkół województwa lubelskiego.
We wtorek, 14 marca drużyny zmierzyły się w Lublinie z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. Rozgrywki odbyły się w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
O tym, kto przechodzi do finału, zdecydowała liczba zdobytych w teście punktów. Najlepsza okazała się drużyna  z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie: Oliwia Duda, Weronika Szeloch i Paulina Walczuk pod opieką Pana Wojciecha Kiejdy.
– Niektóre pytania sprawiały nam kłopoty, ale znałyśmy odpowiedź, bo wcześniej się uczyłyśmy. Zaczęłyśmy już po etapie szkolnym w grudniu, a przez ostatni tydzień nasz nauczyciel organizował nam naukę w grupie. Bardzo nam pomógł – mówią uczennice ze zwycięskiego zespołu.
Uczennice z Chełma będą reprezentować województwo lubelskie w finale olimpiady, który odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie.
Trzymamy za nie mocno kciuki. Są najlepszymi ambasadorami wiedzy o ubezpieczeniach, jakich możemy sobie wyobrazić. Już w wieku kilkunastu lat są zorientowane w ubezpieczeniach i świadczeniach lepiej niż niejeden dorosły – zaznacza dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie, Piotr Waszak.
W kwietniowym finale olimpiady, dziewczęta powalczą o nagrody rzeczowe, indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY