Get Adobe Flash player

Dnia 15 października 2013r. Zespół Szkół Budowlanych otrzymał tytuł Szkoły rozumnie kształtującej krajobraz, klasa obecna 2ct – tytuł Szkolnego Mistrza Architektury Krajobrazu, które nadane zostały przez Kuratora Oświaty w Lublinie. ogrod

Uroczystość odbyła się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Budowlanka jest jedną z dwóch chełmskich placówek, która taki tytuł posiada.

Szkoła uczestniczyła w konkursie, którego ideą jest tworzenie ogrodów szkolnych. W ramach konkursu placówka otrzymała nagrodę pieniężną, która została przekazana na zakup materiałów oraz pomocy dydaktycznych dla przyszłych techników architektury krajobrazu.

„Pokaż mi swój ogród, a powiem Ci kim jesteś” – w myśl tej zasady staraliśmy się, aby nasz ogród był realizacją wielu pomysłów, a zarazem odzwierciedleniem upodobań i charakteru regionalnego okolic. Dzięki temu nasz projekt ma indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat – tak mówią realizatorzy przedsięwzięcia – uczniowie klasy o profilu technik architektury krajobrazu.

Uczniowie Budowlanki od 2008 roku realizują projekt zagospodarowania ogrodu przyszkolnego. Dzięki współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta]Chełm, który przekazuje krzewy i drzewa do ogrodu, szkoła rozbudowuje swój ogród szkolny, który jest ważną pomocą dydaktyczną szczególnie dla klas o profilu technik architektury krajobrazu.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY