Get Adobe Flash player

Zajęcia z PWSZ

Dnia 25.04.2016 roku młodzież Internatu Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych uczestniczyła w zajęciach zaprojektowanych i przeprowadzonych przez studentów Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, w ramach zajęć dydaktycznych Metodyka zajęć rekreacyjnych, pod opieką dr Augustyna Okońskiego. Studenci wykorzystywali różnorodne sposoby animacji. Młodzież aktywnie uczestniczyła w przygotowanych dla nich grach i zabawach. Atmosfera zajęć była wspaniała.

Ognisko na powitanie Wiosny

Od momentu, kiedy Słońce wejdzie do znaku Barana czyli 21 marca dni stają się dłuższe niż noce, z każdym dniem przybywa ciepła i światła. Przyroda odnawia się, a nam przybywa sił i chęci do życia. Początek wiosny to jeden z najbardziej magicznych dni w roku. Palenie ogniska, symbolizuje oczyszczenie energii ze smutków odchodzącej zimy. Młodzież Naszego Internatu tradycyjnie więc na powitanie wiosny, wykonując afirmację do żywiołu ognia, rozpaliła duże ognisko, przy którym piekła sobie kiełbaskę i dobrze się bawiła.

18 Kamila

Czas wolny w internacie to między innymi wspólna zabawa w gronie znajomych. 27.10.2015 roku wychowankowie zorganizowali swojemu koledze Kamilowi Kisielowi – 18-naste urodziny:-) Jubilat wysłuchał tradycyjne odśpiewanego „100 lat” i otrzymał urodzinowy tort.

Wyborach do Samorządu Internatu

Wychowankowie naszego internatu, jak co roku wzięli udział w wyborach do Samorządu Internatu. Komisja w składzie: Joanna Szponar, Aleksandra Florczak, Karolina Florczak, Aleksandra Mordak i Daniel Mitrut zachęcali wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu. Wszystkie zebrane karty głosowania zostały rzetelnie podliczone w kancelarii internatu. Decyzją wychowanków przewodniczącym internatu została Joanna Szponar, natomiast zastępcą przewodniczącego naszej placówki – Kacper Pałka. Wszyscy biorący udział w głosowaniu zostali uroczyście poinformowani o wynikach wyboru osób reprezentujących społeczność całego internatu.

Dzień Chłopaka

Dnia 30 września 2015 roku, po kolacji odbyło się spotkanie „przy kawce i ciasteczkach”, z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla naszych panów miła niespodziankę w postaci życzeń płynących prosto z serca, słodkiego co nieco oraz dyplomów dla „najfajniejszego” chłopaka w internacie. Spotkanie przebiegło w atmosferze śmiechu i radości.

Konkurs na „najestetyczniejszą salę”

W ramach głównej wygranej w konkursie na „najestetyczniejszą salę”, organizowanym     w internacie, mieszkanki sali nr 8 (Asia Szponar, Ola Mordak, Ola Florczak, Weronika Jóźwiak i Iza Sadowiska) udały się do pizzerii. Jak widać na załączonych zdjęciach zabawa była przednia, a pizza smakowała wybornie.

Konkurs literacki „W oczekiwaniu na wiosnę”

W dniu 27.04.2015 r w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego „W oczekiwaniu na wiosnę”. Pierwszą nagrodę za najpiękniejszy wiersz zdobyła nasza wychowanka – Asia Szponar, kolejne miejsce zajęły: Katarzyna Szustakiewicz z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 oraz Kamila Surma z Bursy Szkolnej w Chełmie. Wyróżnienia otrzymały: Anna Bis z Internatu przy IV LO, Agnieszka Gryglicka z Internatu Zespołu Szkół Technicznych oraz Aleksandra Mordak- nasza wychowanka.

 

Wigilia w Internacie

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, 16 grudnia mieszkańcy internatu zgromadzili się przy wigilijnym stole. Wieczór rozpoczął się odczytaniem przez Asię Szponar oraz Grzegorza Koguciuka słów wprowadzających wszystkich w świąteczny nastrój. Po złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor i odśpiewaniu kolęd (przy akompaniamencie Wojtka i Alberta) wszyscy zabrali się za konsumpcję wigilijnych przysmaków. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Tradycje mikołajkowe w Internacie

6 grudnia mają miejsce tradycyjne Mikołajki. Młodzież z internatu doczekała się prezentów nieco wcześniej, bo już 4 grudnia, z pełnym workiem, przybył Mikołaj. W towarzystwie uroczych pomocników, Mikołaj (niekoniecznie święty ), rozdawał słodycze. Aby je otrzymać trzeba było wykazać się zdolnościami wokalnymi. Nieliczni mieli wyjątkowe szczęści i mogli usiąść na kolanach Gwiazdora oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

 

Wieczór wróżb

 

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…

Niech każdy się dowie…”

 

Jak co roku Dzień Kobiet był uroczyście obchodzony przez mieszkańców internatu. 7 marca 2013r. chłopcy przedstawili wychowawczyniom oraz koleżankom zabawny montaż słowno – muzyczny dotyczący niezastąpionej roli kobiet w naszym życiu. Męska część naszej internackiej społeczności w rolach kobiet sprawdziła się rewelacyjnie. Na zakończenie występu wręczono paniom kwiaty oraz odśpiewano gromkie „ Sto lat”. Po części artystycznej uczestnicy spotkania spędzili miło czas przy stole pełnym słodkości. Zapraszamy do galerii zdjęć, które najlepiej oddają panującą wtedy atmosferę:)

Ognisko na zakończenie roku szkolnego 2012/2013

 

Miłym akcentem na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 było ognisko zorganizowane na placu przed internatem. Uczniowie wraz z wychowawcami wspaniale spędzili czas racząc się pieczonymi kiełbaskami. Było to chwila wspólnych rozmów oraz wspomnień dotyczących minionego roku szkolnego. Na zakończenie ogniska każdy z mieszkańców dostał upominek – ciekawą książkę.

 

Wieczór wróżb w internacie

 

21 listopada 2013 r. w naszym internacie odbył się tradycyjny wieczór wróżb. Stołówka zamieniła się w miejsce tajemnicze i magiczne, pełne wróżek i cyganek, pragnących przepowiedzieć przyszłość. Nasi mieszkańcy chętnie korzystali z ciekawych i zabawnych propozycji wróżb. Nie zabrakło także lania wosku i przepowiedni dotyczących przyszłego losu. Magiczny nastrój tego wieczoru udzielił się wszystkim i został uwieczniony na załączonych zdjęciach.

 

Wycieczka do Warszawy

 

2 grudnia pojechaliśmy do Warszawy. Pogoda była zimowa,ale nie przeszkodziła nam w zwiedzaniu stolicy. Głównym celem wycieczki była wizyta w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej. Byliśmy tam na zaproszenie Senatora RP Józefa Zająca. Wycieczka zakończyła się spacerem po warszawskiej starówce.

 

Mikołajki w internacie

 

Jak nakazuje tradycja, 6 grudnia każdego roku do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj. Nie zapomniał on także o naszych wychowankach. Przyniósł słodkie prezenty, ale żeby je otrzymać każdy musiał zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Mikołaj stwierdził, że w mijającym roku każdy z wychowanków był grzeczny i zasłużył na słodki upominek.

 

Wigilia w internacie

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, 17 grudnia mieszkańcy internatu zgromadzili się przy wigilijnym stole. Wieczór rozpoczął się odczytaniem przez Kasię Budner oraz Patryka Kowalskiego słów wprowadzających dyrekcję, wychowawców oraz wychowanków w świąteczny nastrój. Po złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor wszyscy zabrali się za konsumowanie wigilijnych przysmaków. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

facebook
logowanie e-dziennik
logowanie e-dziennik
NASI PARTNERZY
NASI PARTNERZY